Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień July 7, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 122 (+16)

2020.05.26
Nowy kardiomonitor trafił do szpitala

We wtorek 26-go maja oficjalnie przekazano nowy kardiomonitor dyrektorowi SP ZOZ w Turku Krzysztofowi Sobczakowi. Kardiomonitor służy przede wszystkim do stałego pomiaru wybranych parametrów życiowych pacjenta, dzięki czemu możliwy jest stały nadzór nad jego stanem. Sprzęt medyczny wyposażony jest w alarmy kluczowych parametrów, dzięki czemu od razu informuje opiekunów o zaistniałej nieprawidłowości. Kardiomonitor polskiego producenta będzie służył pacjentom Oddziału Wewnętrznego SP ZOZ w Turku.

Urządzenie o wartości 11.232,00 zł udało się zakupić przy wsparciu posła Ryszarda Bartosika, Starosty oraz radnych Prawa i Sprawiedliwości, Niezależnych i niezrzeszonych radnych z powiatu tureckiego i miasta Turku, którzy wyszli z inicjatywą i z własnych środków złożyli się na sprzęt medyczny.

Starosta Dariusz Kałużny podkreślił, że zakup kardiomonitora była wcześniej konsultowana z dyrekcją szpitala. W związku z tym kupno urządzenia zostało dobrze przemyślane, dopasowane do aktualnej potrzeby placówki, a samo urządzenie ma wszystkie niezbędne certyfikaty oraz dokumenty pozwalających na ich bezpieczne użytkowanie przez pacjentów i personel medyczny.

Zakup kardiomonitora wsparli:

Dariusz Kałużny, Ryszard Bartosik, Władysław Karski, Piotr Szewczyński, Jan Smak, Eugenia Paterkiewicz, Emilia Derucka-Kołata, Krystyna Szkudlarek-Graczyk, Magdalena Wysocka, Arkadiusz Przybyła, Andrzej Fryt, Ryszard Papierkowski, Bohdan Radecki, Iwona Kalinowska-Dymbińska, Zdzisław Wojtkowiak, Jan Gruca, Andrzej Sochacki, Zofia Dzierzgowska, Maryla Stolarek, Janina Kolęda, Grzegorz Wojtczak, Dariusz Jasak, Norbert Lament, Mariola Pacześna, Karol Serafiński, Jerzy Pionke