Osoby z Powiatu Tureckiego zakażone obecnie (dane na dzień 25.09.2020 r.) koronawirusem SARS-CoV-2: 20 (-7)
Więcej informacji

Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień Sept. 25, 2020 roku:

• Osoby w izolatorium: 3 (-1)
  • Osoby zakażone obecnie: 20 (-7)

2020.06.08
O służbie zdrowia w powiecie z Wiceministrem MZ

W ponedziałek 8-go czerwca odbyło się Spotkanie Wiceministra Zdrowia Janusza Cieszyńskiego i  Dyrektor Wojewódzkiego Oddziału Wielkopolskiego NFZ Agnieszki Pachciarz z Posłem Ryszardem Bartosikiem, samorządowcami z  Powiatu Tureckiego i Dyrektorem SP ZOZ w Turku Krzysztofem Sobczakiem.

Przedmiotem spotkania była służba zdrowia na terenie Powiatu Tureckiego.  Powiatowy Inspektor Sanitarny Katarzyna Wysocka przedstawiła sprawozdanie na temat obecnej sytuacji związanej z COVID-19 na terenie powiatu.

Zebrani poruszyli kwestię zakupu przez Powiat Turecki wspólnie z gminami z terenu powiatu tomografu komputerowego dla SP ZOZ w Turku. Zarówno Poseł Ryszard Bartosik, Starosta Dariusz Kałużny jak i dyrektor szpitala podkreślali, że urządzenie jest niezbędne do funkcjonowania szpitala. Ponadto efektem przeprowadzonych rozmów jest deklaracja pozyskania dodatkowych  100 tys. zł. na zakup nowego sprzętu dla szpitala w Turku już w najbliższych tygodniach. To jaki  rodzaj sprzętu zostanie ostatecznie zakupiony będzie uzależnione od przeanalizowania przez NFZ potrzeb szpitala powiatowego.