Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień June 3, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 1

2019.12.06
Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Tureckiego

W dniu 5 grudnia 2019 r. o godz. 9.00 w sali im. „Solidarności” w Starostwie Powiatowym w Turku odbyło się Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Tureckiego oraz Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.

Głównymi tematami Posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Tureckiego było zaopiniowanie przez członków Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Tureckiego projektu budżetu Powiatu na 2020 r. w zakresie porządku publicznego i bezpieczeństwa obywateli, jak również zaopiniowanie przez członków Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Tureckiego projektu Powiatowego programu zapobiegania przestępczości oraz ochrony bezpieczeństwa obywatel i porządku publicznego na lata 2020 - 2025. Posiedzenie Komisji dotyczyło także przygotowania służb, inspekcji i straży odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek publiczny do okresu zimowego ze szczególnym uwzględnieniem: problemu bezdomności, zimowego utrzymania dróg oraz bezpieczeństwa w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Sylwestra i ferii zimowych.

Tematem przewodnim Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego była sytuacja epizootyczna dot. wystąpienia ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) oraz działania na terenie woj. wielkopolskiego i powiatu tureckiego. Powiatowy Lekarz Weterynarii przedstawił procedurę aktywnego poszukiwania zwłok dzików lub ich szczątków.