2022.02.18

Powiat Turecki doposażył Zarząd Dróg Powiatowych w dodatkowy sprzęt

None

Infrastruktura drogowa, służba zdrowia i edukacja to priorytety Samorządu Powiatu Tureckiego.

W obecnej kadencji inwestycje drogowe już wykonane oraz zadania, które są w trakcie realizacji opiewają na łączna sumę ponad 30 mln zł. Zadania przeprowadzane przez ZDP w Turku to nie tylko budowa i przebudowa dróg i chodników, ale także bieżące utrzymanie dróg i inwestowanie w sprzęt, który do tych prac jest niezbędny.

Flota do utrzymania ponad 300 kilometrów dróg powiatowych została powiększona o:

- samochód ciężarowy IVECO MAGIRUS TRAKKER 450,

- posypywarkę (solarko-piaskarkę) OZAMET OZ-PT 7,

- pług odśnieżny OZAMET OZ-W 30

- ciągnik ZETOR MAJOR CL 80

Łączna wartość zakupionych pojazdu i sprzętu 525 698 zł. Samochód ciężarowy, posypywarka i pług będą służyć do zimowego utrzymania dróg i ulic powiatowych. Ciągnik zostanie również doposażony w pług odśnieżny. Poza sezonem zimowym ciężarówka i ciągnik posłużą do zadań związanych z bieżącym utrzymania dróg tj. koszenia poboczy, obkaszania rowów, dowozu materiałów, a także do naprawy i remontu dróg, ulic i chodników.

Wszystkie te działania bez wątpienia przez cały rok służą poprawie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników dróg powiatowych.

Jak pokazały ostatnie dni sprzęt używany przez drogowców jest także przydany w sytuacjach kryzysowych. Zarząd Powiatu Tureckiego dziękuje pracownikom Zarządu Dróg Powiatowych w Turku za pomoc w usuwaniu zniszczeń spowodowanych przez orkan Dudley. Na wypadek konieczności usuwania skutków nawałnic obecnie zakupywane są także nowoczesne piły spalinowe do cięcia drewna.

Zdjęcia