Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień July 1, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 24 (+4)

2019.04.09
Powiatowy Urząd Pracy w Turku ponownie w gronie najlepszych
Powiatowy Urząd Pracy w Turku ponownie znalazł się w gronie urzędów pracy wyróżnionych przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
W dniu 5 kwietnia 2019 roku na konferencji regionalnej w Poznaniu z okazji 100 – lecia Publicznych Służb Zatrudnienia pn. „Sytuacja kobiet na rynku pracy” Dyrektor Beata Bartczak odebrała z rąk Pana Stanisława Szweda – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wyróżnienia w dwóch kategoriach:
1) za uzyskanie w 2018 roku efektywnych i skutecznych działań aktywizacyjnych podejmowanych wobec bezrobotnych w województwie wielkopolskim;
2) za wdrażanie Krajowego Funduszu Szkoleniowego  oraz za wykorzystanie środków Krajowego Funduszu Szkoleniowego w roku 2018.
Sukces Urzędu Pracy w Turku opiera się na konsekwentnej polityce rynku pracy oraz bardzo dobrej współpracy z pracodawcami, samorządami, organizacjami pracodawców, placówkami oświatowymi, instytucjami szkoleniowymi i innymi uczestnikami rynku pracy, co pozwala na podejmowanie skutecznych działań zmierzających do osiągniecia założonych celów.
Powiatowy Urząd Pracy w Turku już wielokrotnie znajdował się w gronie urzędów wyróżnianych przez Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który w ten sposób doceniał działalność tutejszego urzędu i jego zaangażowanie w rozwiązywanie problemów lokalnego rynku pracy.
Konferencja była również okazją do promowania lokalnego rynku pracy. Dyrektor PUP przedstawiła uczestnikom konferencji informacje dotyczące rozwoju naszego regionu, wiodących branż, zagrożeń i perspektyw rozwoju przedsiębiorczości oraz działań podejmowanych na rzecz aktywizacji zawodowej bezrobotnych kobiet.