Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień May 29, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 3
  • Osoby zakażone ogółem: 6
  • Osoby zakażone obecnie: 2

2019.12.02
Powiatowy Urząd Pracy w Turku wyróżniony za skuteczność w działaniu

Liderzy Wojewódzkiego Programu Współpracy Powiatowych Urzędów Pracy z Ośrodkami Pomocy Społecznej na rzecz Osób Długotrwale Bezrobotnych RAZEM SKUTECZNIEJ BIS

W dniu 25 listopada 2019 r., podczas sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, odbyło się uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Programu Współpracy Powiatowych Urzędów Pracy z Ośrodkami Pomocy Społecznej na rzecz Osób Długotrwale Bezrobotnych RAZEM SKUTECZNIEJ BIS.
W obecności Radnych i Zarządu Województwa Wielkopolskiego, nastąpiło wręczenie nagród oraz wyróżnień dla 10 powiatowych urzędów pracy z Wielkopolski, biorących udział w realizacji Programu.
Powiatowy Urząd Pracy w Turku otrzymał wyróżnienie za efektywną, pełną zaangażowania pracę, przekładającą się na wysokie wyniki efektywności i jakości współpracy z OPS oraz za osiągnięcia w aktywizacji zawodowej bezrobotnych, będących uczestnikami Programu.
Wojewódzki Program Współpracy Powiatowych Urzędów Pracy z Ośrodkami Pomocy Społecznej na rzecz Osób Długotrwale Bezrobotnych RAZEM SKUTECZNIEJ BIS jest kontynuacją realizowanego w roku 2017 Programu Regionalnego RAZEM SKUTECZNIEJ. Celem obu inicjatyw jest pomoc osobom w szczególnej sytuacji życiowej, korzystających zarówno ze wsparcia PUP, jak i Ośrodków Pomocy Społecznej.