2020.11.05

Prace drogowe w Dziadowicach ruszają już w tym miesiącu

Wczoraj informowaliśmy o inwestycjach drogowych, jakie przeprowadzi Powiat Turecki w Dobrej, teraz nadszedł czas na przekazanie kolejnych dobrych wiadomości, tym razem dla mieszkańców gminy Malanów. Już niebawem ruszą prace drogowe w Dziadowicach.

Umowa na wykonanie chodnika, w ramach przebudowy drogi powiatowej nr 4488P w miejscowości Dziadowice (I etap), została podpisana dziś tj. 5 listopada przez kierownika Zarządu Dróg Powiatowych w Turku Andrzeja Paruszewskiego oraz wykonawcę zadania - Krzysztofa Rosiaka - przedsiębiorcę z Władysławowa.

Zakres prac w Dziadowicach obejmuje rozbiórkę istniejących elementów drogi, wykonanie chodnika, zjazdów indywidualnych z kostki brukowej, ułożenie obrzeża betonowego, krawężnika oraz wykonanie oznakowania pionowego i poziomego. Powyższa inwestycja finansowana jest przez Powiat Turecki i Gminę Malanów. Planowany koszt robót wynosi 220 000, 00 zł.

Już w przyszłym tygodniu rozpocznie się pierwszy etap prac drogowych. Mając na względzie bezpieczeństwo i dobro użytkowników dróg, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac, przepraszamy za możliwe utrudnienia w ruchu.