Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień May 31, 2020 roku:

• Osoby hospitalizowane: 0 (-1)
  • Osoby zakażone ogółem: 6
  • Osoby zakażone obecnie: 1 (-1)

2019.05.24
Przygotowania do zarządzania w kryzysie

W dniu 23 maja 2019 r. odbyła się narada robocza poświęcona realizacji zadań z zakresu zarządzania kryzysowego. Spotkanie otworzył Starosta Dariusz Kałużny, a prowadził wicestarosta Władysław Karski. W naradzie wzięli udział przedstawiciele władz gminnych, a także pracownicy Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, Gminnych Centrów Zarządzania Kryzysowego oraz przedstawiciele służb mundurowych. Uczestnicy zapoznali sięz zasadami współpracy i koordynacji działań na wypadek wystąpienia sytuacji kryzysowych, kolejnością procedur i obiegiem informacji pomiędzy Powiatowym Centrum Zarządzania Kryzysowego, Gminnymi Centrami Zarządzania Kryzysowego, Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego oraz innymi służbami realizującymi zadania z zakresu zarządzania kryzysowego.

Procedury postępowania w sytuacji zagrożenia incydentem bombowym przedstawił asp. sztab. Roman Marczyński, który wraz z I Zastępcą Komendanta mł. insp. Romanem Ciesielczykiem reprezentowali Komendę Powiatową Policji w Turku.

Z działaniami na wypadek powodzi oraz z zasobami powiatowego magazynu powodziowego zapoznał uczestników narady Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej bryg. Arkadiusz Janaszkiewicz.

Pracownicy gminnych centrów wymienili cenne informacje na temat przygotowania swoich magazynów kryzysowych oraz propozycje zagrożeń wymagających omówienia na spotkaniu Zespołu Zarządzania Kryzysowego, Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Tureckiego zaplanowanej na 13-go czerwca.