2017.09.19

Radiograf cyfrowy w turkowskim szpitalu

Do kanonu współczesnych badań lekarskich zaliczana jest radiografia cyfrowa. Jest to rozwiązanie stanowiące alternatywę dla tradycyjnych (analogowych) zdjęć rentgenowskich. Obraz odczytywany z urządzenia jest natychmiast przenoszony na komputer w bardzo dobrej (cyfrowej) jakości. Wychodząc naprzeciw potrzebom pacjentów Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Turku został wyposażony w najnowocześniejszy radiograf cyfrowy.

Całkowity koszt zakupionego sprzętu wynosi 1.198.001,00zł. Na realizację zadania Powiat Turecki pozyskał środki finansowe z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w wysokości 1.175.000,00zł. Z kolei przebudowa pomieszczeń związanych z adaptacją sprzętu została wykonana ze środków szpitala w Turku.

System radiografii cyfrowej pozwala na uzyskanie dokładniejszych obrazów RTG. Ponadto osoby odczytujące obraz mają możliwość jego powiększenia bądź rozjaśnienia na monitorze komputera, sprzyja to dokładniejszej analizie zdjęcia. Nowoczesny radiograf zapewnia całkowite bezpieczeństwo pacjenta w trakcie wykonywania badania. Poprzez eliminację szkodliwych substancji i ograniczenia zużycia wody i prądu, sprzęt jest również przyjazny dla środowiska. Niebawem podamy informację dotyczącą terminu planowanych badań profilaktycznych z wykorzystaniem nowego radiografu.

Klikając poniższy link obejrzycie Państwo krótki filmik prezentujący pracę radiografu.