2024.01.24

Skarga na Starostę Tureckiego bezzasadna

Mieszkańcy naszego powiatu mają jak najbardziej prawo do poznania całej prawdy związanej z tą nieudolnie prowadzoną przez PGKIM za pozwoleniem burmistrza Antosika inwestycji. Jest za to odpowiedzialny wyłącznie PGKiM Sp. z oo w Turku pod nadzorem właścicielskim burmistrza Antosika.

Dążąc do zaprzestania tych kłamliwych oszczerstw i pomówień kierowanych w moją stronę wzywam wszystkich radnych podpisanych pod tą skargą, czyli: Henryka Kacprzaka, Marcina Deruckiego, Mariolę Kadrzyńską-Siwek, Pawła Borowskiego, Ewę Groncik, Wojciecha Rygierta, Radosłwa Idzikowskiego, Seweryna Chrostka, Pawła Kwiatkowskiego i Elżbietę Niespodziańską, do natychmiastowego zaprzestania naruszeń dóbr osobistych zarówno moich, jak i co ważniejsze – związanych z pełnioną przeze mnie funkcją, którą wykonuję tylko i wyłącznie na rzecz mieszkańców całego powiatu, a także do zamieszczenia przeprosin od tych radnych i zapłaty od każdego z nich kwoty po 10 000 zł na wskazany przeze mnie cel społeczny.

Starosta Turecki

Dariusz Kałużny

W załączniku publikujemy Uzasadnienie do uchwały Rady Powiatu Tureckiego nr LXI/396/2024 z dnia 23 stycznia 2024 w sprawie rozpatrzenia skargi na Starostę Tureckiego