Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień May 29, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 3
  • Osoby zakażone ogółem: 6
  • Osoby zakażone obecnie: 2

2019.02.21
Specjaliści biją na alarm!

Specjaliści biją na alarm! Szczyt zachorowań na grypę i szereg infekcji grypopochodnych  trwa. Liczba chorych rośnie z tygodnia na tydzień. Dlatego warto wiedzieć, czym charakteryzuje się grypa i jak odróżnić ją od zwykłego  przeziębienia. W związku z tym, Główny Inspektorat Sanitarny udostępnił ulotkę edukacyjną „ Grypa czy przeziębienie”. Informacje w niej zawarte mają na celu  uświadomienie czy objawy wskazują na daną chorobę. Najczęściej na wirus narażone są dzieci i osoby starsze po 60 roku życia. Aby uchronić się przed zarażeniem- unikaj dużych skupisk ludzi i miejsc, gdzie możesz być narażony na zachorowanie.

Jeśli zauważysz u siebie pierwsze objawy choroby nie czekaj!

Bezzwłocznie wybierz się do lekarza pierwszego kontaktu, nie lecz się na własną rękę!

Tylko w ten sposób unikniesz niebezpiecznych dla twojego zdrowia ciężkich powikłań, takich jak: zapalenie mięśnia serca, zapalenie płuc, zapalenie oskrzeli, niewydolność oddechowa.

Jedynie wczesne rozpoznanie choroby pozwoli na prawidłowe leczenie oraz Twój szybki powrót do zdrowia a także na zminimalizowanie rozprzestrzeniania się wirusa grypy.

Zapoznaj się z ulotką zamieszczoną w załączniku i nie lekceważ objawów choroby! Dbaj o zdrowie swoje i innych!

Pliki