Osoby z Powiatu Tureckiego zakażone obecnie (dane na dzień 26.10.2020 r.) koronawirusem SARS-CoV-2: 102 (+3)
Więcej informacji

Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień Oct. 26, 2020 roku:

• Osoby objęte nadzorem epidemiologicznym: 33 (+12)
  • Osoby w izolatorium: 2

2020.10.09
Spotkanie dot. Powiatowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego

W dniu 7 października 2020 r. o godzinie 15:00 w auli Zespołu Szkół Technicznych w Turku im. gen. prof. S. Kaliskiego przy ul. Milewskiego 3B, 62-700 Turek odbyło się spotkanie zorganizowane przez Starostę Tureckiego we współpracy z Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu, którego przedstawicielem była Pani Anna Giżycka Przewodnicząca Lokalnego Zespołu w Powiecie Tureckim. W spotkaniu wzięli udział zaproszeni goście - Włodarze Gmin Powiatu Tureckiego, Dr Jerzy Olas specjalista psychiatra, certyfikowany psychoterapeuta, terapeuta środowiskowy i specjalista terapii środowiskowej, Pani Magdalena Szutarska psycholog pracujący w obszarze pomocy społecznej psychologicznej i psychoterapeutycznej, certyfikowany specjalista w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie, superwizor Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, Pani Justyna Świątek przedstawiciel Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu, terapeuta, akredytowany trener VCC, edukator z zakresu problematyki zdrowia psychicznego, pedagog, logopeda oraz Członkowie Zespołu koordynującego realizację Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego. Było to kolejne spotkanie Zespołu w takim składzie. Celem było ukazanie społecznych i zdrowotnych aspektów zdrowia psychicznego oraz możliwości budowy ponadlokalnego porozumienia w celu utworzenia stanowiska konsultanta ds. zdrowia psychicznego w powiecie tureckim.