Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień July 9, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 129 (+6)
  • Osoby hospitalizowane: 9 (-1)

2020.01.15
Spotkanie Robocze PZZK w sprawie pożaru w Sun Garden w Malanowie

Dziś po południu w gabinecie Starosty i Przewodniczącego Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Dariusza Kałużnego odbyło się spotkanie robocze PZZK. W Spotkaniu wzięli udział: wicestarosta Władysław Karski, Komendant Powiatowy PSP w Turku st. kpt. Piotr Pietrucha, Komendant KPP w Turku mł. Insp. Michał Grzelak, Nadkomisarz Roman Frątczak, Naczelnik Wydziału Kryminalnego KPP w Turku, Prokurator Rejonowy Adam Weber, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Paweł Pierożyński, Powiatowy Rzecznik Prasowy Przemysław Jandy, Wójt Malanowa Ireneusz Augustyniak, Inspektor Justyna Janik z Biura Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Zdrowia, Dyrektor Sun Garden Witold Jarecki.

W jednej z hal firmy Sun Garden w Malanowie wczoraj tj. 14-go stycznia po godzinie 15-tej wybuchł pożar. Dzięki sprawnej akcji strażaków z PSP i OSP pożar zamknął się w obrębie tylko jednej wyznaczonej strefy pożarowej obejmującej hale z pianką poliuretanową. Pracownicy zostali ewakuowani na czas i w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał.

Funkcjonariusze KPP w Turku na czas trwania akcji zabejzpieczyli drogi dojazdowe dla służb ratowniczych i zabezpieczyli miejsca zdarzenia. Straż, policja i prokuratura prowadzą czynności wyjaśniające przyczyny wybuchu pożaru.

Powiatowego Inspektor Budowlany wydał decyzję o rozbiórce hali którą objął pożar.

Podczas spotkania Komendant KP PSP zaznaczył że od ponad 2 lat nakładane są kary pieniężne na firmy, które nie spełniają wymagań ochrony przeciwpożarowej w celu bardziej skutecznego ich egzekwowania.

Poniżej informacja KP PSP w Turku o przebiegu akcji oraz stanowisko firmy Sun Garden

Pliki