Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień June 1, 2020 roku:

• Osoby zakażone ogółem: 6
  • Osoby zakażone obecnie: 0 (-1)

2019.04.12
Spotkanie z Andrzejem Markiem Grabowskim w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku

Andrzej Marek Grabowski znany jest przede wszystkim jak niezapomniany Pan Tik Tak, twórca Fasolek i niezapomnianych postaci Kulfona, Zająca Poziomki czy kota Budzika. Podczas spotkania w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Turku opowiadał jednak przede wszystkim o swoich książkach, które od lat pisze specjalnie dla najmłodszych czytelników.

Autor gościł w bibliotece powiatowej w czwartek, 11 kwietnia. Andrzej Grabowski jest absolwentem pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim. Przez lata współpracował z Telewizją Polską, dla której stworzył ponad tysiąc programów dla dzieci, wśród których wymienić należy chociażby Tik-Tak, Wyprawy profesora Ciekawskiego, Ciuchcia i Budzik. Oprócz tego ma na swoim koncie kilkadziesiąt scenariuszy filmów animowanych, kilkaset piosenek (Witaminki, Kulfon, co z ciebie wyrośnie?, Bursztynek) oraz wiele książek.

To właśnie o swojej pisarskiej działalności mówił podczas wizyty w Turku najwięcej. Opowiadał o inspiracjach do takich tytułów jak Pirat Jędruś, Dziewczynka ze Srebrnym Zębem czy też Wojna na Pięknym Brzegu. Wspomnieć należy, że ta ostatnia pozycja oraz powieść Zenek i mrówki zostały wpisane na Złotą Listę książek Fundacji ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.