2022.06.14

Startuje drugi etap budowy chodnika w Długiej Wsi

W poniedziałek mieszkańcy gmin Brudzew i Władysławów cieszyli się z pomyślnie zrealizowanej powiatowej inwestycji drogowej. Teraz nadszedł czas na przekazanie dobrej wiadomości dla mieszkańców gminy Dobra. Już niedługo w Długiej Wsi rusza drugi etap budowy chodnika.

Dziś w obecności Starosty Tureckiego Dariusza Kałużnego, Burmistrza Dobrej Tadeusza Geblera i Radnego Rady Powiatu Tureckiego Andrzeja Fryta umowę na wykonanie zadania podpisał Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Paruszewski oraz Krzysztof Rosiak z firmy VIA.

Całkowita wartość zadania wynosi 398.576,40 zł. Inwestycja będzie możliwa do realizacji dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2022 w wysokości 244.200,27 zł oraz dzięki dofinansowaniu Gminy Dobra - 77.187,83 zł. Wkład Powiatu Tureckiego to - 77.188zł.

Zakres robót będzie obejmował wykonanie budowy chodnika z kostki brukowej przy drodze powiatowej nr 4497P Przykona - Dobra w miejscowości Długa Wieś.

Wszystkich uczestników ruchu drogowego prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac i przepraszamy za możliwe utrudnienia.