2022.02.02

Strażacy interweniowali w powiecie tureckim

None

Orkan Nadia, który przechodził nad Polską w końcu ubiegłego tygodnia spowodował szkody także w gminach powiatu tureckiego. Na szczęście znacznie mniejsze niż w północno-zachodniej części kraju.
We wtorek 1 lutego Komendant KP PSP w Turku mł. bryg Piotr Pietrucha oraz mł. kpt. Mariusz Owczarek spotkali się ze Starostą Dariuszem Kałużnym, aby w ramach współpracy Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego przekazać informacje dotyczące działań straży związanych z usuwaniem skutków nawałnicy.

Silny wiatr uszkadzał dachy, pochylał i łamał drzewa, a także zrywał linie energetyczne co skutkowało przerwami w dostawach prądu w wielu miejscach powiatu. Najwięcej razy strażacy interweniowali w gminie Tuliszków (10 interwencji) , w mieście Turek (8), gminie Kawęczyn (8) gminie Władysławów (6), gminie Turek (5) oraz gminach Brudzew, Dobra i Przykona (4). Łącznie odnotowano 55 zdarzeń.

W środę 2 lutego strażacy będą pomagać w rozładunku 456 tysięcy maseczek, które zostały przekazane od Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego dla gmin z terenu powiatu.

Na spotkaniu starosta i komendant rozmawiali także o zabezpieczaniu przez strażaków z 18 jednostek OSP będących w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym Punktu Szczepień Powszechnych w SP ZOZ w Turku oraz jednodniowych akcji szczepiennych przeprowadzanych w gminach.