Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień June 3, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 1

2019.06.01
Świętowali trzy dekady wolności

W piątek 31-go maja w Hali Widowiskowo – Sportowej w Turku odbyła uroczysta sesja połączonych rad Miasta i Gmin Powiatu Tureckiego. Efektem wspólnych obrad było było podpisanie „Uchwały upamiętniającej wydarzenia 4 czerwca” . W trakcie obrad o pamiętnych wydarzeniach opowiedział burmistrz Romuald Antosik, głos zabrali również posłowie Leszek Galemba i Ryszard Bartosik.

Po sesji wszyscy zainteresowani mieszkańcy mogli wysłuchać części artystycznej: najpierw występu adeptów Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego. Następnie słuchaczy zabrala w urozmaiconą muzyczną podróż, dzięki utworom najznamienitszych kompozytorów, Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia „Amadeus” pod batutą Anny Duczmal-Mróz.