Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień May 27, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 3
  • Osoby zakażone ogółem: 6
  • Osoby zakażone obecnie: 2

2020.03.27
Szanowni Mieszkańcy Powiatu Tureckiego !

Na podstawie oficjalnej informacji otrzymanej od Kierownika Oddziału mediów i komunikacji społecznej Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu Tomasza Stube przekazuję Państwu komunikat o pierwszym przypadku pozytywnego wyniku testu na obecność wirusa SARS-CoV-2. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u mieszkanki Powiatu Tureckiego, która przebywała w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Perzyny w Kaliszu. Kobieta od dłuższego czasu była i obecnie jest pacjentką szpitala, na terenie którego już wcześniej potwierdzono przypadek zakażenia. Szpital został zamknięty i poddany kwarantannie. Pacjentka najprawdopodobniej uległa zakażeniu w placówce, a jej stan jest ogólnie dobry.

Zwracam się o zachowanie spokoju i przestrzeganie rozporządzeń oraz zaleceń Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego. Jeśli nie musimy nie wychodźmy z domu. Życzę Państwu dużo zdrowia.

Starosta Turecki

Dariusz Kałużny