2017.06.28

Szkolenie komputerowe z certyfikatem ECDL

Rozwój nowoczesnych technologii i nieustannie poszerzająca się wirtualna sieć komunikacji powodują, że niezbędne są umiejętności z zakresu obsługi urządzeń informatycznych.
W dniu 27.06.2017 r. rozpoczął się kurs komputerowy, w ramach realizowanego przez Powiatowy Urząd Pracy w Turku projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie tureckim (III)”, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa I Osoby młode na rynku pracy, Działanie 1.1 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy – projekty pozakonkursowe, Poddziałanie 1.1.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.
W trakcie trwania 25-godzinnego szkolenia, 15 uczestniczek nabędzie teoretyczną i praktyczną wiedzę dotycząca m.in. działania systemów operacyjnych, programów komputerowych oraz podstaw tworzenia stron internetowych. Wykonawcą szkolenia jest Wielkopolska Akademia Nauki i Rozwoju z Poznania.
Kurs zakończy się egzaminem potwierdzającym uzyskanie kwalifikacji w zakresie Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych (ECDL).