Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień Aug. 13, 2020 roku:

• Osoby w izolatorium: 23 (-3)
  • Osoby zakażone obecnie: 130

2020.07.24
Szpital w Turku z wdzięcznością przyjmie każdy sprzęt medyczny w formie darowizny

Oświadczenie Dyrektora SP ZOZ w Turku w przedmiocie konferencji z dnia 23 lipca 2020 r.

W związku z insynuacjami wygłoszonymi na konferencji prasowej w dniu 23 lipca 2020 r. zorganizowanej przez Radnego Rady Miejskiej w Turku Marcina Deruckiego oraz członków Zarządu Międzyzakładowej Organizacji Związkowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Ratowników Medycznych przy SP ZOZ w Turku oświadczam, że Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Turku z otwartymi rękoma i wdzięcznością przyjmie w formie darowizny każdy sprzęt medyczny ratujący zdrowie i życie pacjentów. Każda pomoc zarówno w formie materialnej jak i finansowej jest dla nas, a w szczególności dla mieszkańców Powiatu Tureckiego ogromnym wsparciem. Wszelkie zarzuty formułowane w skargach do Rady Powiatu Tureckiego są bezpodstawne i nie mają oparcia w faktach. W związku z kierowaniem w stosunku do mojej osoby oszczerczych i zniesławiających pomówień rozważę podjęcie kroków prawnych w stosunku do osób je wypowiadających.

DYREKTOR
Samodzielnego Publicznego Zespołu