2021.04.28

Uroczystości 2, 3 maja 2021r.

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej - 2 maja

Narodowe Święto Trzeciego Maja

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

Ze względu na utrzymujący się w kraju stan epidemii,
uroczystości obchodzone będą przez Samorząd Powiatu Tureckiego
w ograniczonej formie, odpowiadającej obowiązującym przepisom.

2 maja 2021 r.

o godz. 12.00: Przedstawiciele Samorządu Powiatu Tureckiego wezmą udział w uroczystości podniesienia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej na maszt na Placu Wojska Polskiego.

3 maja 2021 r.

o godz. 10.00 odprawiona zostanie msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pw. NSPJ w Turku
z udziałem Przedstawicieli Samorządu Powiatu Tureckiego i Mieszkańców Powiatu Tureckiego.

o godz. 11.00 delegacja Samorządu Powiatu Tureckiego w imieniu własnym i Mieszkańców Powiatu Tureckiego złoży kwiaty pod pomnikiem Orła Białego w parku im. Konstytucji 3 Maja w Turku.

Starosta Turecki zachęca mieszkańców Powiatu Tureckiego do włączenia się w tegoroczne obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz Narodowego Święta Trzeciego Maja poprzez wywieszenie flag narodowych.