2021.03.10

Wideokonferencja pod kierownictwem Wojewody 9.03.2021r.

None

W dniu 9 marca 2021 r. odbyła się wideokonferencja pod kierownictwem Wojewody Wielkopolskiego Michała Zielińskiego z udziałem: I Wicewojewody Wielkopolski Anety Niestrawskiej, Dyrektora Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Poznaniu Agnieszką Pachciarz, pełnomocnika Wojewody Wielkopolskiego do spraw koordynacji hospitalizacji pacjentów chorych na COVID-19 i współpracy ze szpitalami zabezpieczenia covidowego dr Luizą Marią Korol, konsultanta wojewódzkiego w dziedzinie chorób zakaźnych prof. Magdaleną Figlerowicz,  Kuratora Oświaty Roberta Gawła oraz z organami założycielskimi u dyrektorami wielkopolskich szpitali. W konferencji ze strony Powiatu Tureckiego uczestniczyli Starosta Turecki Dariusz Kałużny oraz Wicestarosta Turecki Władysław Karski.

Podczas wideokonferencji skupiono się na podsumowaniu ostatniego roku walki z koronawirusem, przedstawieniu informacji w sprawie hospitalizacji pacjentów z COVID-19 oraz liczby szczepień w województwie wielkopolskim w ramach Narodowego Programu Szczepień. Szczególną uwagę zwrócono na prawidłową sprawozdawczość szpitali w sprawie liczby łóżek oraz na monitoring długości pobytu pacjentów covidowych w placówkach leczniczych. Dzięki temu w województwie występuje stała i sprawna współpraca pomiędzy poszczególnymi szczeblami.

Podkreślono również, że szczepienia populacji w Wielkopolsce na tle innych województw wyglądają dobrze. Wielkopolska znajduje się na trzeciej pozycji tuż za województwem mazowieckim i małopolskim. Z kolei w powiecie tureckim pierwszą dawkę szczepionki otrzymało ponad 5 tys. osób, a drugą dawkę przyjęło ponad 2 tys. osób.