Osoby z Powiatu Tureckiego zakażone obecnie (dane na dzień 20.10.2020 r.) koronawirusem SARS-CoV-2: 49 (-5)
Więcej informacji

Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień Oct. 20, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 145 (+32)
  • Osoby w izolatorium: 6
  • Osoby zakażone obecnie: 49 (-5)

2020.10.15
Wideokonferencja z Wojewodą Wielkopolskim

W dniu 14 października 2020 r. o godz. 13:00 odbyła się wideokonferencja zorganizowana przez Wojewodę Wielkopolskiego Pana Łukasza Mikołajczyka dla przedstawicieli podmiotów tworzących oraz szpitali w sprawie aktualnej sytuacji epidemicznej w województwie. Ze strony Powiatu Tureckiego ze sztabem Wojewody połączyli się Starosta Turecki Dariusz Kałużny, Wicestarosta Władysław Karski, Dyrektor Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Turku Krzysztof Sobczak, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Turku Katarzyna Wysocka.

Głównym tematem wideokonferencji było zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom województwa wielkopolskiego w czasie pandemii koronawirusa i poszerzenie bazy łózek dla pacjentów z COVID-19 na wypadek  wystąpienia znacznego wzrostu zachorowań osób potrzebujących hospitalizacji.