2021.01.05

Wideokonferencja z Wojewodą Wielkopolskim na temat szczepień przeciw COVID-19

W dniu 5.01.2021 r. odbyła się wideokonferencja Wojewody Wielkopolskiego i  Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia  z prezydentami miast, starostami oraz kierownictwem szpitali na terenie województwa wielkopolskiego. W wydarzeniu wzięli także udział Starosta Dariusz Kałużny oraz Wicestarosta Władysław Karski.

Głównym tematem dzisiejszej wideokonferencji były szczepienia przeciwko COVID-19. Należy przypomnieć, że w pierwszej kolejności na tzw. „etapie 0” zaszczepić się będą mogli wyłącznie pracownicy sektora ochrony zdrowia (personel medyczny, pracownicy DPS i pracownicy MOPS oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym stacjach sanitarno-epidemiologicznych). Szczegółowe informacje na temat szczepień przeciwko COVID-19 można znaleźć na stronie:

https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Ponadto I Wicewojewoda Wielkopolski Aneta Niestrawska poruszyła także kwestię tzn. „odmrażania” łóżek covidowych. W kolejnych szpitalach naszego województwa trwa odmrożanie miejsc zabezpieczonych pod kątem chorych na COVID-19 dla pacjentów potrzebujących leczenia innych chorób. Od 8 stycznia br. szpital w Turku wznawia normalna pracę wszystkich oddziałów w pełnym zakresie.  

Zdjęcia