2020.10.06

Wyróżniono KGW z Powiatu Tureckiego

Nowe rozwiązania ustawowe od ubiegłego roku dają szerokie możliwości wsparcie dla Kół Gospodarstw Wiejskich. KGW z terenu Powiatu Tureckiego wsparcie finansowe z budżetu krajowego przeznaczają np. na działalność społeczno-wychowawczą i oświatowo-kulturalną, rozwój przedsiębiorczości kobiet i kultury lokalnej oraz regionalnej, jak i działania na rzecz poprawy warunków życia i pracy kobiet na wsi.

Dyrektor Agencji Restrukruryzacji iModernizacji Rolnictwa w Poznaniu p. Michał Zieliński oraz Kierownictwo Biura Powiatowego ARiMR w Turku p. Jan Smak i p. Piotr Szewczyński postanowili docenić szczególne zasługi Kół Gospodyń Wiejskich z: Warenki, Tokar, Czachulca oraz Chlebowa, podczas zorganizowanego 6 października br. w Starostwie Powiatowym w Turku spotkania, które było okazją do pogratulowania Paniom dotychczasowej aktywnej działalności i udziału w licznych konkursach. Spotkanie stało się również miejscem wymiany poglądów, doświadczeń oraz omówienia bieżących tematów wynikających z ustawy o działalności Kół Gospodyń Wiejskich.

Uczestniczący w spotkaniu Starosta Turecki Dariusz Kałużny przekazał wyróżnionym przedstawicielkom KGW najlepsze życzenia oraz pogratulował dotychczasowej aktywności, przy czy zaznaczył, że dzięki wprowadzonym rozwiązaniom polska wieś wiele zyskała. Bardzo cieszy mnie to, że Koła Gospodyń Wiejskich nie kojarzą się już dziś tylko z lepieniem pierogów (chociaż, oczywiście Panie, które do Kół należą, nadal robią to najlepiej na świecie!) lecz z pojęciami takimi jak ekologia, działalność społeczna czy przedsiębiorczość. Przy tym wszystkim pamiętają o swoich korzeniach, o tradycji i wartościach – dodał Starosta.