2023.11.22

XV edycja Powiatowego Konkursu Plastycznego pod hasłem "Miś w kosmosie"

Znany Miś Uszatek z oklapniętym uszkiem, łakomczuch Kubuś Puchatek, kultowy Miś Paddington i nie tylko – wszystkie misie 25 listopada obchodzą swoje święto. Natomiast wszystkie dzieci uwielbiają czytać historie o misiach i kochają je rysować, stąd też pomysł na wspaniały konkurs dla najmłodszych mieszkańców powiatu tureckiego.
Dziś w Powiatowa Biblioteka Publiczna w Turku pomysłodawczyni konkurs - dyrektor Urszula Szczęsna - gościła laureatów Powiatowego Konkursu Plastycznego „Miś w kosmosie".

Zadaniem uczestników było wykonanie ilustracji nawiązującej np. do osiągnięć Mikołaja Kopernika – patrona 2023 roku, do planet i ich układu itp. Bohaterem obrazu nie mógł być jednak żaden miś wzorowany na znanych bajkach. Musiał więc być to pluszak unikatowy, jedyny w swoim rodzaju, wymyślony od podstaw przez młodego artystę. Nagrody laureatom konkursu wręczał Starosta Turecki Dariusz Kałużny.

NAGRODY:
W kategorii 4-latki - Igor Oblizajek (Galew)
W kategorii 5-latki - Igor Kulesza (Przykona)
w kategoria 6-latki – Karol Cieślak (Turek)

4-latki: Lena Michalak (Przykona)
5-latki: Hanna Janaszkiewicz (Turek), Amelia Kupińska (Przykona)
6-latki: Michalina Zając (Cisew), Amelia Frankowska (Malanów), Adam Jesiołowska (Turek)

WYRÓŻNIENIA DODATKOWE: Marcel Janiak (Słodków), Judyta Kwaśna (Sarbice), Tymoteusz Nawrocki (Brudzew), Julia Idziak (Dziadowice), Oliwia Kaczkowska (Dziadowice), Lena Kurzyńska (Miłaczew).

Wszyscy laureaci konkursu wzięli też dziś udział w spotkaniu z autorem poczytnych bajek dla dzieci, Wiesławem Drabikiem.

Wszystkim przedszkolakom, ich rodzicom, opiekunom i nauczycielom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za tak liczny udział w konkursie.