2020.12.23

Znamy zwycięzców III Konkursu Bożonarodzeniowego - "EKO OZDOBA ŚWIĄTECZNA"

Niepowtarzalne, wykonane z ogromną precyzją i dbałością o każdy szczegół, ekologiczne i wyjątkowe – takie są ozdoby świąteczne wykonane przez uczestników konkursu "EKO OZDOBA ŚWIĄTECZNA", którego organizatorem było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Turku.

Uroczyste podsumowanie konkursu "EKO OZDOBA ŚWIĄTECZNA" odbyło się w przeddzień Wigilii Bożego Narodzenia w Starostwie Powiatowym w Turku. Niezmiernie miłym akcentem wydarzenia był występ artystyczny jednego z laureatów konkursu – Jakuba, która wprowadził wszystkich w świąteczny klimat śpiewając pastorałkę.

Starosta Turecki Dariusz Kałużny pogratulował uczestnikom i wraz z dyrektor PCPR w Turku Edytą Michalak wręczył laureatom nagrody. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu ekologicznej ozdoby bożonarodzeniowej na choinkę z wykorzystaniem surowców wtórnych lub materiałów naturalnych. Konkurs adresowany był do wychowanków rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej.

Wyłonienie laureatów konkursu było nie lada wyzwaniem. Jak podaje dyrektor PPCPR w Turku – „Było to bardzo trudne zadanie, gdyż wszystkie prace są wyjątkowe”. Po długich negocjacjach jury wyłoniono laureatów w pięciu kategoriach wiekowych.

I KATEGORIA 4-7 LAT – Patrycja Iwaniak

II KATEGORIA 8-10 LAT – Jakub Rusek

III KATEGORIA – 11-13LAT – Julia Marciniak

IV KATEGORIA - 14-17LAT – Paulina Wudarska

V KATEGORIA – 18 LAT i więcej – Zuzanna Szkutnik

 

Nagrody dla zwycięzców konkursu zostały ufundowane przez firmę Energa SA oraz Powiat Turecki.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom !

Zdjęcia