Osoby z Powiatu Tureckiego zakażone obecnie (dane na dzień 21.09.2020 r.) koronawirusem SARS-CoV-2: 24 (+8)
Więcej informacji

Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień Sept. 21, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 17 (+6)
  • Osoby w izolatorium: 5 (+2)

2020.06.26
Żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej podjęli apel Starosty Tureckiego

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Tureckiego, w związku ze stwierdzeniem przypadku COVID-19 w firmie Sun Garden w Malanowie, Starosta Turecki - Dariusz Kałużny wystąpił o pomoc żołnierzy 12 Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w celu przeprowadzenia poboru wymazów od pracowników Sun Garden.

26. czerwca Starosta Turecki wraz z Wicestarostą odbyli z Przedstawicielami 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, PSSE w Turku, Dyrektorem SP ZOZ w Turku i Dyrektorem Sun Garden spotkanie podczas, którego omówione zostały szczegóły techniczne i procedury dotyczące organizacji akcji poboru wymazów.

Uzgodniono, że w dniach od 30.06. - 03.07. br w godzinach od 10.00 -19.00 (ostatniego dnia do godz. 14.00), przeszkoleni żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz pracownicy Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Turku, będą pobierali wymazy na obecność koronawirusa na specjalnie przygotowanym placu, na terenie Sun Garden w Malanowie wśród pracowników zakładu.

Od 2-3.07. br. istnieje możliwość bezpłatnego badania mieszkańców Powiatu Tureckiego.

Całość zostanie zorganizowana w formie mobilnego punktu poboru wymazów „Test&Go”, czyli bez wysiadania z samochodu z rozszerzoną formułą również dla pieszych.

Powyższy przykład jest dowodem na to, że „terytorialsi” są wierni mottu „Zawsze Gotowi, Zawsze Blisko”, czyli gotowi do pomocy i blisko ludzi. Starosta Turecki wyraża głęboką wdzięczność żołnierzom WOT za natychmiastową reakcję na Jego prośbę o pomoc walce z koronawirusem.