Turek County

Powiat turecki to doskonałe miejsce, które zapewnia niepowtarzalne możliwości inwestorom decydującym się na ulokowanie swojego kapitału w tym miejscu oraz dobre warunki do życia mieszkańcom.

Znakomite położenie oraz bliskość Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pozwala na lokalizację firmom, dla których istotny jest sprawny przepływ towarów i usług. Jest to możliwe dzięki wsparciu lokalnych firm logistycznych i transportowych.

Powiat turecki podejmuje szereg działań zmierzających do stworzenia inteligentnego, wyróżniającego się na mapie Polski regionu. Zwiększająca się atrakcyjność obszaru powoduje, że jego potencjał coraz częściej wykorzystują lokujące się w powiecie spółki z kapitałem zagranicznym.

Inwestowanie w nowoczesną bazę dydaktyczną w szkołach ponadgimnazjalnych i promowanie innowacyjnych kierunków kształcenia, stawianie na naukę języków obcych, współpraca z dużymi ośrodkami naukowymi, a także międzynarodowa wymiana doświadczeń w zakresie kształcenia zawodowego skutkują uzyskaniem coraz bardziej profesjonalnych kadr dla obecnych i potencjalnych przedsiębiorców w powiecie.

Nasz region, dysponujący wielokierunkowo wykwalifikowanym personelem technicznym, pretenduje do miana atrakcyjnego miejsca do rozkwitu branż zidentyfikowanych jako inteligentne specjalizacje województwa wielkopolskiego- "przemysłu jutra"-skoncentrowanego na produkcji i naprawie maszyn oraz "wnętrz przyszłości". Branże: meblarska i wyposażenia wnętrz mają w powiecie tureckim silny potencjał wytwórczy i produkcyjny. Szybko rozwijają się projektowanie i wzornictwo przemysłowe, a także wyspecjalizowane procesy logistyczne.

Mocną stroną lokalnej gospodarki jest również innowacyjne włókiennictwo, historycznie związane z województwem łódzkim. Poprzez odpowiednią lokalizację zakłady przemysłu włókienniczego produkują zaawansowane technologicznie, wysokiej jakości tkaniny oraz dzianiny dla szerokiego kręgu odbiorców.

W celu stworzenia mieszkańcom i pracownikom optymalnych warunków życia powiat promuje działania skierowane na rozwój infrastruktury medycznej służącej poprawie zdrowia. Przyczyniają się do tego również działania firm w obszarze nowoczesnych technologii, usług i produktów przyjaznych człowiekowi.

Przyjazne oblicze regionu budowane jest poprzez wprowadzanie profesjonalnych i nowoczesnych rozwiązań w kontaktach z interesantami.

Atrkcyjny wypoczynek i regenerację sił mieszkańców powiatu tureckiego i pracowników lokalnych przedsiębiorstw zapewnia obecność licznych szlaków pieszych i rowerowych, a także bliskie sąsiedztwo uniejowskich term.

Powiat turecki to odpowiednie miejsce do bezpiecznego życia na wysokim poziomie, a także doskonała lokalizacja do inwestowania kapitału.

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego regionu.

Rodzaj jednostki terytorialnej:
Powiat
Herb:
Adres:
Starostwo Powiatowe w Turku
ul. Kaliska 59
62-700 Turek
Godziny otwarcia:
Monday - Friday: 7:30 a.m. - 3:30 p.m.
Telefon:
tel.: 632223200 (Centrala)
Adres e-mail:
starostwo@turek.starostwo.gov.pl
Adres strony internetowej:
https://www.turek.starostwo.gov.pl/
Adres BIP:
http://bip.powiat.turek.pl/
Facebook:
https://www.facebook.com/powiatturekpl/
Władze:
Jan Smak - District Governor
Krzysztof Buchelt - Chairman (Rada Powiatu Tureckiego)
Władysław Karski - Deputy District Governor
Teresa Borkowska - Treasurer (Wydział Finansów)
Położenie:
Powierzchnia:
929.4699999999999 km2
Liczba ludności:
85065 os.
Gęstość zaludnienie:
91.52 os./km2