2019.03.28
Angielski w piosence

W Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyła się kolejna edycja konkursu „Angielski w piosence”.

W konkursie przeprowadzonym 26-go marca, wzięli udział reprezentanci ze: Szkoły Podstawowej w Słodkowie, Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku, Szkoły Podstawowej w Koźminie, Zespół Szkół w Przykonie, Szkoły Podstawowej nr 1 w Turku, Liceum Ogólnokształcącego w Turku oraz Zespółu Szkół Technicznych w Turku.

Konkurs sprawdzał umiejętność rozumienia ze słuchu, w oparciu o popularne piosenki anglojęzyczne. Obejmowała także zagadnienia z zakresu słownictwa i gramatyki. Uczestnicy musieli kolejno rozwiązać rozmaite quizy, a później przedstawiono im zabawy językowe.

„Angielski w piosence” to inicjatywa, która popularyzuje naukę języka angielskiego poprzez piosenkę. Rozbudza i rozwija tym samym zainteresowania językowe oraz stwarza możliwość sprawdzenia się w rywalizacji z innymi uczniami.

Pierwsze miejsce zajęła Zuzanna Skiba. Drugą pozycję wywalczyła Julian Cidyło, a trzecią Kacper Bednarek. Podziękowania otrzymali również pozostali uczestnicy konkursu.

Organizatorkami konkursu były Wioletta Naglewska, Magdalena Raźna oraz Agata Buchali.

Sponsorami nagród byli Starostwo Powiatowe w Turku, wydawnictwo Oxford University Press oraz firma Geberit Ozorków Sp.z o.o..