Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień June 3, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 1

2019.07.03
Nowi ochotnicy w MDP

Wczoraj tj. 2-go lipca w Kaczkach Srednich miało miejsce podsumowanie obozu szkoleniowo - wypoczynkowego dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej.

Obóz został zorganizowany w ramach projektu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji reprezentowanego przez Komendę Główną PSP. Zadanie publiczne - :Ratownictwo i ochrona ludnosci" w postaci organizacji obozu PSP zlecilo OSP Turek. W obozie wzięła udział 20 ochotników w wieku 10-16 lat, którzy odbyli szkolenie w dniach 24 VI - 3 VII. W trakcie obozu przysięge złożyło 9 nowych ochotników MDP w Turku . We wczorajszym podsumowaniu wziął udział Starosta Turecki Dariusz Kałużny, który wręczył wszystkim uczestnikom upominki. Wtorkowe podsumowanie zakończyło się przy wspólnym ognisku.

Młodym strażakom życzymy dalszego udanego podnoszenia kwalifikacji.