Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień June 3, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 1

2019.10.10
Nowy samochód na użytek mieszkańców DPS w Skęczniewie

Mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Skęczniewie mają powody do radości z racji zakupu nowego samochodu marki Volkswagen Caravelle, dzięki któremu będą mogli odbywać więcej integracyjnych wyjazdów.

Auto zostało zakupione w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III" w obszarze D - program "Likwidacja barier transportowych poprzez zakup samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych - mieszkańców DPS w Skęczniewie".
Wartość samochodu to 151.000,00 zł. w tym: PFRON – 80.000,00 zł.; środki własne Powiatu Tureckiego – 71.000,00 zł.

Oficjalny odbiór samochodu odbył się przy udziale Mieszkańców i Pracowników DPS. Dyrektor Wielkopolskiego Oddziału PFRON p. Anna Skupień dokonała przekazanie kulczyków na ręce Starosty Tureckiego p. Dariusza Kałużnego oraz Dyrektora DPS p. Sylwii Kamińskiej – Tereszkiewicz, które ostatecznie trafiły do kierowcy nowego pojazdu.

Przecięcie wstęgi przypadło w udziale również Wicestaroście p. Władysławowi Karskiemu, Skarbnikowi Powiatu Tureckiego p. Teresie Borkowskiej. Bardzo ważnym elementem uroczystości było poświęcenie nowego samochodu przez Kapelana DPS w Skęczniewie ks. Grzegorza Czaję.

Użytkownikom nowego samochodu życzymy bezpiecznych i udanych wyjazdów.