2017.06.22

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

Skuteczna ochrona mieszkańców powiatu i zapobieganie zagrożeniom były jednymi z głównych tematów posiedzenia  Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, któremu przewodniczył Starosta Turecki. Powołano także na kolejną kadencję Komisję Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Tureckiego.

Głównym tematem posiedzenia z 20 czerwca br., było przygotowanie do okresu letniego oraz ewentualnego wystąpienia ekstremalnie wysokich temperatur, suszy oraz niebezpiecznych zjawisk atmosferycznych. Obecny na posiedzeniu Z-ca Nadleśniczego Nadleśnictwa Turek przedstawił także informacje dotyczące zabezpieczenia przeciwpożarowego lasów państwowych na terenie powiatu. Członkowie Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz Komisji Bezpieczeństwa pozytywnie ocenili działania podejmowane przez służby, inspekcje oraz straże mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w okresie wakacyjnym.
W związku z przypadkami ujawnienia składowania bez zezwolenia materiałów niebezpiecznych na wyrobiskach pożwirowych w miejscowościach Przyjma i Depaula w powiecie konińskim omówiono możliwość wystąpienia takiego procederu również na terenie naszego powiatu oraz działania zapobiegawcze podejmowane w tym zakresie.
Obecni na posiedzeniu zapoznali się również z informacją Prokuratora Rejonowego w Turku o stanie przestępczości i jej zwalczaniu w rejonie działania Prokuratury Rejonowej w Turku w okresie od 1 stycznia do 31 maja 2017 r.