2023.12.21

Powiat Turecki zachęca młodzież do uprawiania sportu

None

Uprawianie sportów niesie za sobą mnóstwo korzyści zdrowotnych. Chociaż jest ważne przez całe życie, szczególne znaczenie ma dla dzieci i młodzieży, którzy są dopiero na etapie dorastania. Aktywność fizyczna jest niezwykle istotna dla ich prawidłowego rozwoju. Współczesna młodzież ma bardzo bogaty wybór rozrywek, takich jak internet i gry komputerowe. Sport często nie wydaje im się zbyt atrakcyjnym sposobem na spędzenie czasu.

Dlatego też Starostowo Powiatowe w Turku na czele ze Starostą Tureckim Dariuszem Kałużnym od wielu lat aktywnie wspiera możliwość wszechstronnego rozwoju fizycznego oraz aktywności młodzieży ze szkół średnich, dla których jest organem prowadzącym, ale również wspiera dzieci i młodzież z Miasta Turku oraz ościennych gmin.

Udostępnienie przez Powiat Turecki sal sportowych Zespołu Szkół Technicznych im. gen. prof. S. Kaliskiego w Turku oraz I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki w Turku zmierza do wspierania i zachęcenia dzieci i młodzieży do aktywnego trybu życia.

Sala sportowa Zespołu Szkół Technicznych w Turku

Dariusz Kałużny – Starosta Turecki