Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień June 3, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 1

2019.11.28
Spotkanie z Zarządem Profim

W środę wieczorem miało miejsce spotkanie Zarządu Profim ze Starostą Dariuszem Kałużnym, Wicestarostą Władysławem Karskim, Burmistrzem Romualdem Antosikiem i Wiceburmistrzem Joanną Misiak-Kędziorą. W obliczu dzisiejszego kryzysu związanego z pożarem na terenie zakładu produkcji mebli biurowych - największego pracodawcy w Turku i drugiego największego w powiecie - Starosta zaoferował pomoc poprzez jednostki podległe zarówno dla potrzebujących pracowników jak i pomoc formalną w dla firmy w celu odbudowy i przywrócenia produkcji. Pomoc zaoferował także Burmistrz Turku.

Prezes Profim Piotr Chełmiński oświadczył, że firma spotkała się z ofertą wsparcia i chęcią pomocy także od partnerów biznesowych. Firma jest także w stałym kontakcie z pracownikami, na bieżąco informując ich o rozwoju sytuacji i warunkach pracy w czasie przestoju w części wydziałów. Prezes Chełmiński zapewnił, że firma będzie na bieżąco wydawać komunikaty i informować o aktualnej sytuacji.