2022.12.16

,,Wieczór życzeń i kolęd"w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Turku

None

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas przeżywany w gronie najbliższych nam osób. W sposób szczególny dostrzegamy wtedy, jak bardzo jest nam potrzebna bliskość drugiego człowieka.

W związku ze zbliżającymi się świętami 14 grudnia 2022 roku w Zespole Placówek Edukacyjno - Wychowawczych w Turku miał miejsce niezwykły ,,Wieczór życzeń i kolęd", na którym obecna była dyrekcja, wychowankowie, nauczyciele oraz pracownicy placówki. Swoją obecnością zaszczycili nas również znamienici goście: Pani Eugenia Paterkiewicz- Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Tureckiego,  Pani Zofia Gruszczyńska - członek Zarządu Powiatu Tureckiego oraz Pan Franciszek Pyziak - zastępca Komendanta Hufca Związku Harcerstwa Polskiego w Turku.

Uroczystość rozpoczęła Pani Izabela Piotrowska - Dyrektor Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Turku, która powitała wszystkich przybyłych gości, złożyła życzenia świąteczno – noworoczne i podziękowała organizatorom tego świątecznego spotkania. Głos zabrała również Pani Eugenia Paterkiewicz, która życzyła wszystkim radosnych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz sukcesów w realizacji planów
 w nadchodzącym Nowym Roku 2023. Łącznie z życzeniami Pani Paterkiewicz przekazała dyrektorowi Zespołu słodycze dla wszystkich wychowanków placówki.

Jak zawsze, na ręce Pani Dyrektor Izabeli Piotrowskiej harcerze naszego Ośrodka przekazali Betlejemskie Światło Pokoju, którego tegoroczne hasło brzmiało : „Światło dla Ciebie”. Kolejno, nastąpił czas symbolicznego podzielenia się opłatkiem i złożenia życzeń.

Na zakończenie wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego

i Bursy Szkolnej wystąpili w  przepięknym bożonarodzeniowym przestawieniu.

Ten grudniowy, magiczny dzień  na długo pozostanie w naszej pamięci.

Organizatorami uroczystości byli: Izabela Piotrowska, Dagmara Dróżdż, Mariusz Dróżdż, Karolina Pietrzak, Mirosława Greber, Katarzyna Nitecka, Małgorzata Papierkowska, Beata Sielecka, Iwona Choinka.

Współorganizatorami uroczystości byli: Agnieszka Krzyżanowska, Aneta Wieczorkiewicz, Beata Szczesiak, Katarzyna Czerniak, Aneta Kubiak,  Jacek Kubiak, Paulina Papierkowska.

źródło: ZPEW