Aktualna sytuacja związana z koronawirusem SARS-CoV-2 w Powiecie Tureckim na dzień May 29, 2020 roku:

• Osoby poddane izolacji domowej: 3
  • Osoby zakażone ogółem: 6
  • Osoby zakażone obecnie: 2

2019.05.31
Najlepszy wóz dla PSP jeszcze w tym roku

W czwartek 30-go maja w Starostwie Powiatowym w Turku nastąpiło oficjalne podpisanie umowy na dofinansowanie do zakupu najnowocześniejszego ciężkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Turku. W uroczystości wzięli udział: Komendant PSP w Turku st. kpt. Piotr Pietrucha, Zastępca Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP - mł. bryg. Arkadiusz Przybyła, ze strony powiatu natomiast Starosta Dariusz Kałużny oraz Wicestarosta Władysław Karski. Całkowity koszt samochodu wyniesie 1.080.000 zł. Postępowanie przetargowe przeprowadzi Komenda Wojewódzka PSP w Poznaniu. Ogółem KP PSP w Turku na zakup nowego wozu pozyskała z samorządów 350 000 złotych z czego 130 000 złotych przekazał Powiat Turecki. Strażacy będą wyjeżdżać nowym wozem do interwencji od trzeciego kwartału tego roku, co z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu.