2021.03.03

Nauczycielu-zostań ambasadorem szczepień

Plakat z apelem do nauczycieli dot. szczepień przeciw COVID-19

Drogi Nauczycielu, Pedagogu, Pracowniku szkół i placówek oświatowych Powiatu Tureckiego

Szkoły bez uczących się w nich uczniów, puste klasy,  brak dźwięku dzwonków na lekcje , a także puste i ciche szkolne korytarze – to obraz szkoły w czasie pandemii, który na dłuższą metę,  jest nie do zaakceptowania.

Wszyscy się z tym zgadzamy i solidaryzujemy się z Wami oraz z uczniami, dla których powrót do bezpiecznej szkoły jest wyznacznikiem ich rozwoju intelektualnego i w dużej mierze rozwoju ich kompetencji społecznych - ich normalnej przyszłości.

Jesteśmy przekonani, że wprowadzony na całym świecie system szczepień przeciwko koronawirusowi jest obecnie gwarantem powrotu do oczekiwanej przez nas wszystkich  normalności.

Padają liczne pytania czy warto się zaszczepić?

Odpowiedź jest prosta: TAK!

Bo uchronisz siebie przed niebezpieczeństwem.

Dzieci często przechodzą COVID-19 bezobjawowo, jesteś bardziej narażony na zakażenie poprzez codzienny kontakt z uczniami. Z bardzo dużym prawdopodobieństwem szczepienie uchroni Cię przed zakażeniem COVID-19. Już pierwsza dawka szczepionki daje wysoką ochronę przed wirusem i ogranicza też rozsiewanie się koronawirusa.

Bo dzięki Tobie szybciej nastąpi powrót do stacjonarnej nauki.

Szczepiąc się, przyczyniasz się do szybszego znoszenia ograniczeń i powrotu do zajęć stacjonarnych, normalnej nauki, bez nauczania zdalnego, które jest trudne dla większości nauczycieli i uczniów.

Bo zyskasz spokój.

Szczepiąc się, zyskasz komfort psychiczny, wynikający z bezpieczeństwa własnego i najbliższych.

Bo zostaniesz zbadany.

Przed szczepieniem zostaniesz przebadany przez lekarza. Dzięki temu sprawdzisz swój aktualny stan zdrowia.

Bo możesz.

Szczepionki na koronawirusa są dobrowolne, bezpłatne i skuteczne.

Bo będziesz przykładem dla innych.

Możesz zostać ambasadorem szczepień!  Zaszczep się i opowiedz o prostym procesie szczepień swoim uczniom, ich rodzicom i dziadkom. Możesz mieć realny wpływ na uświadomienie społeczeństwu jak ważna jest szczepienie przeciw COVID-19.

Starosta Turecki
                                                                                               Dariusz Kałużny